Zamienniki leków – warto się na nie decydować? : Zdrowie
Posted by admin On Styczeń - 25 - 2013 Możliwość komentowania Zamienniki leków – warto się na nie decydować? została wyłączona

Zamienniki leków – warto się na nie decydować?

Zamienniki leków, to pojecie, które zaczęło być modne, w chwili, gdy aptekarze zostali niejako przymuszeni do informowania klientów o tym, że istnieje tańszy zamiennik ich leku. Wiele osób dopiero dzięki temu dowiedziało się, że może płacić za swoje leki o wiele mniej. Pytanie, które nasuwa się natychmiast, brzmi – czy warto w ten sposób się leczyć? Czy zamienniki leków warto kupować? W zasadzie tak, jednak nie jest to odpowiedź dla każdego i w każdej sytuacji.

Słuchając lekarzy i aptekarzy, można się dowiedzieć, się, że leki zamienniki działają dokładnie tak samo jak te droższe. Nie zawsze tak jest. Oczywiście prawdą jest to, że zawierają dokładnie tą samą substancję czynną, ale trzeba sobie powiedzieć wprost – każdy z tych leków może działać minimalnie gorzej, może również działać lepiej. Czy warto je wypróbować? Oczywiście tak. Zamienniki leków warto wypróbowywać. Oczywiście trzeba być świadomym tego, że efekty leczenia mogą być inne niż dotychczas, i w razie wystąpienia objawów niepożądanych, po prostu zrezygnować z takiego rozwiązania.

Podsumowując. Dużo tańsze zamienniki leków, które do tej pory zażywaliśmy, mogą być doskonałym rozwiązaniem, jednak należy pamiętać o jednym – ich działanie nie musi być idealnie takie same jak leków droższych, ale warto je testować i przekonać się, czy są lepsze czy gorsze od leku, który dotąd zażywaliśmy. Taka wiedza jest potrzebna. Kto wie, może dzięki niej dojdziemy do wniosku, że tańszy lek jest dobry i odtąd za zażywanie leków nam potrzebnych będziemy płacić mniej?

Podobne wpisy z naszego portalu internetowego:

Comments are closed.